HABERLER

ORTA DOĞU İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN KALBİ, DUBAİ BİG 5 FUARI YİNE SEKTÖRDE SES GETİRDİ
21-24 Kasım 2016 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde düzenlenen 37. DUBAI BIG 5 Uluslararası Yapı ve Yapı Malzemeleri Fuarı’na 237 Türk firması milli katılım göstermiş ve ürünlerini sergilemişlerdir. Şehrin en önemli fuar alanı olan Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde, düzenlenen fuara dünyanın dört bir yanından toplam 2.400 firma katılmıştır.

Birleşik Arap Emirliklerinin yapı ve inşaat sektöründeki en önemli fuarlarından biri olan DUBAI BIG 5 Uluslararası Yapı ve Yapı Malzemeleri Fuarı’nda başta Türkiye, Çin, İtalya, Birleşik Arap Emirlikleri, Almanya, Suudi Arabistan, İspanya, Fransa, Belçika, Mısır ve Hindistan olmak üzere toplam 62 ülkeden katılan firmalar 4 gün boyunca ürünlerini sergileme fırsatı bulmuşlardır.

Ayrıca 2011 yılından bu yana ülkemizin ve firmalarımızın tanıtımı için üstlendiğimiz The Big 5 Show fuarının en prestijli sponsorluğu olan Platin Sponsorluğu ‘Turkey, Discover the potential’ markasıyla devam ettirmekteyiz. Türkiye ve Türk firmalarının tanıtımını en iyi şekilde yerine getirebilmek adına 2016 yılında gerçekleşen fuarda Platin Türkiye Sponsorluğu reklam paketini bir kez daha ülkemiz adına alıp, ‘Turkey – Discover the Potential’ logomuzu fuarın en önemli yerlerinde sergileyerek ülke tanıtımına katkı sağlamış bulunmaktayız.

Gelecek seneki organizasyon hakkında ayrıntılı bilgi için:

Fuar Detayları için tıklayınız.
İletişime geçmek için tıklayınız.

MIDDLE EAST CONCRETE FUARI’NA 34’Ü TÜRK OLMAK ÜZERE 334 FİRMA KATILIM GÖSTERDİ
21-24 Kasım 2016 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde düzenlenen MIDDLE EAST CONCRETE / PMV LIVE Uluslararası İnşaat Makineleri, Ekipmanları Ve İnşaat Teknolojileri Fuarı’na 34 Türk firması milli katılım göstermiş ve ürünlerini sergilemişlerdir. Şehrin en önemli fuar alanı olan Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde, düzenlenen fuara dünyanın dört bir yanından toplam 334 firma katılmıştır.

Birleşik Arap Emirliklerinin yapı ve inşaat sektöründeki en önemli fuarlarından biri olan MIDDLE EAST CONCRETE / PMV LIVE Uluslararası İnşaat Makineleri, Ekipmanları Ve İnşaat Teknolojileri Fuarı’na başta Türkiye, Çin, İtalya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Almanya olmak üzere toplam 31 ülkeden katılan firmalar 4 gün boyunca ürünlerini sergileme fırsatı bulmuşlardır.

Gelecek seneki organizasyon hakkında ayrıntılı bilgi için:

Fuar Detayları için tıklayınız.
İletişime geçmek için tıklayınız.

MIDDLE EAST STONE FUARI'NI BAŞARIYLA TAMAMLADIK
Uluslarararı taş ve mermer ürünlerinin sergilendiği Middle East Stone 2. Uluslararası Taş, Mermer ve Seramik Kaplamaları Fuarı, Orta Doğu'nun ticaret merkezi Dubai'de, 42'si Türk toplam 241 firmanın katılımıyla gerçekleşmiştir. Orta Doğu'nun tek taş ve seramik fuarına, başta Türkiye, Çin, Birleşik Arap Emirlikleri, İtalya, Portekiz ve Almanya olmak üzere toplam 24 ülkeden katılan firmalar, 4 gün boyunca yeni ürün ve hizmetlerini sergileme, potansiyel müşteri ve ziyaretçilerle buluşma fırsatı yakalamışlardır.

Gelecek seneki organizasyon hakkında ayrıntılı bilgi için:

Fuar Detayları için tıklayınız.
İletişime geçmek için tıklayınız.

KAPI-PENCERE SEKTÖRÜNÜN 50 MİLYAR DOLAR DEĞERİNDEKİ ORTADOĞU PAZARI KAPILARINI SİZ SEKTÖR PROFESYONELLERİNE AÇIYOR !

Uluslararası Kapı, Pencere, Cephe ve Ürünleri 2016 Fuarı, kapı-pencere profilinde bölgesel oyuncu konumundaki Türkiye'yi, uluslararası üreticilerle ve alıcılarla biraraya getirerek Orta Doğu pazarında tanıtmayı amaçlıyor. Kapı Pencere sektörünün dünya çapındaki lider firmalarından Emmegi, Schucco, Elumatec, Hormann'ın katılımcı olarak yer aldığı bu fuarla ilgili tüm detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gelecek seneki organizasyon hakkında ayrıntılı bilgi için:

Fuar Detayları için tıklayınız.
İletişime geçmek için tıklayınız.

TÜRK TEKSTİL SEKTÖRÜ DOĞU AVRUPA PAZARIYLA BU FUARDA BULUŞTU

14 – 17 Şubat 2017 tarihleri arasında Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen 48. TEXTILLEGPROM Uluslararası Tekstil, Konfeksiyon, Yan Sanayi ve Hazır Giyim Fuarı 28'i Türk olmak üzere toplam 433 firmanın katılımıyla gerçekleşmiştir.

‘All – Russian Exhibition Center’ da düzenlenen ve Rusya’nın tekstil, konfeksiyon ve yan sanayi sektörlerindeki en önemli fuarı olan 48. TEXTILLEGPROM Uluslararası Tekstil, Konfeksiyon, Yan Sanayi ve Hazır Giyim Fuarına başta Rusya, Türkiye, Çin, Beyaz Rusya ve Kırgızistan olmak üzere toplam 16 ülkeden katılan firmalar 4 gün boyunca ürünlerini sergileme fırsatı bulmuşlardır.

Fuarda iç giyim, çorap, kumaş, iplik alanlarındaki ürünleriyle dikkat çeken Türk firmaları, ziyaretçilerden gördükleri ilgiden memnun olmakla birlikte, Doğu Avrupa tekstil pazarına girme konusunda kurdukları bağlantılar ve arttırdıkları tecrübeleri ile pazarda büyük avantaj elde etmişlerdir.

İşte 48. TEXTILLEGPROM Fuarına Expotim ile katılan Türk firma yetkililerinin fuarla ilgili görüşleri:

 
RİMSA TEKSTİL

Ali Saçmalı – İhracat Sorumlusu

 
 
M. A. İ Teks Tekstil

Murat Bölük- Kurum Müdürü

 
 
RB Karesi Tekstil

Olcay Kınalıkaya

 

Gelecek seneki organizasyon hakkında ayrıntılı bilgi için:

Fuar Detayları için tıklayınız.
İletişime geçmek için tıklayınız.

TÜRK YAPI SEKTÖRÜ BU YIL YİNE ‘BIG 5 SHOW SAUDI’ FUARINA YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

27 - 30 Mart 2017 Cidde / Suudi Arabistan

27 - 30 Mart 2017 tarihlerinde Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde düzenlenen BIG 5 SHOW SUUDI ARABISTAN – 7. Uluslararası Yapı ve Yapı Malzemeleri Fuarı 39’u Türk olmak üzere 420 firmanın katılımıyla gerçekleşmiştir. Fuar, şehrin en önemli fuar merkezi olan Jeddah Centre For Forums & Events’de düzenlenmiştir.

Suudi Arabistan’ın yapı ve inşaat alanlarındaki en önemli fuarlarından biri olan BIG 5 SHOW SUUDI ARABISTAN – 7. Uluslararası Yapı ve Yapı Malzemeleri Fuarı’na Suudi Arabistan, İtalya, Almanya, Türkiye, Çin, B.A.E başta olmak üzere toplam 32 ülke katılmıştır.

Fuarda inşaat makineleri, mermer, iş makineleri, asfalt plenti ve ekipmanları, mermer, kalıp sistemleri sektörlerindeki ürünleriyle dikkat çeken Türk firmaları ziyaretçilerden büyük ilgi görmekle birlikte, ülke pazarına girme konusunda kurdukları bağlantılar ve arttırdıkları tecrübeleri ile büyük avantaj sağlamışlardır.

İşte 7. BIG 5 SHOW SAUDI Fuarına EXPOTİM ile katılan Türk firma yetkililerinin fuarla ilgili görüşleri:

 

Yakup KAYATAŞ – Genel Müdür – NOVAWOOD

 
 

Turan YİĞİT – Satış Direktörü – SEPA ALÜMİNYUM

 
 

Cemil GÜLEN – Dış Ticaret Yetkilisi - GÜLAL HIRDAVAT

 

Gelecek seneki organizasyon hakkında ayrıntılı bilgi için:

Fuar Detayları için tıklayınız.
İletişime geçmek için tıklayınız.HEM DUBAİ HEM CİDDE’DE PFI MIDDLE EAST FİRMASININ TERCİHİ EXPOTİM

PFI Middle East / Alp Berkman – Satış & Pazarlama Müdürü

Expotim Uluslararası Fuarcılık organizasyonunda, Birleşik Arap Emirlikleri’nde düzenlenen Dubai BIG 5 Fuarına 5 yıldır, Suudi Arabistan’da düzenlenen Cidde BIG 5 Fuarına da 3 yıldan beri katılmaktayız. Zaten aktif olduğumuz alanlardaki müşterilerimizle görüşmek, yıl içerisinde takibimizde olan potansiyel müşteriler ile görüşmek ve yeni potansiyel müşteriler ile tanışmak amacıyla katılım yapıyoruz. İki fuar da, beklentilerimizi fazlasıyla karşılamış durumda. Önümüzdeki fuarlarda mevcut müşterilerimize ek yeni potansiyel müşteriler ile tanışmak ve mevcut müşterilerimizle ilişkilerimizi derinleştirmeyi amaçlıyoruz.

7 YIL İSTİKRARLI FUAR KATILIMI ve YENİLENEN ÜRÜNLERİYLE AKTAV PLASTİK DUBAI BIG 5’TA

Aktav Akustik / Burcu Altınok - İhrc. Müdürü

Expotim ile Dubai BIG 5 Fuarına, Aktav Akustik, Parmephon markasıyla, 7 yıldır katılımda bulunuyoruz ve yeni ürünlerimizi fuarda sergilemeye çalışıyoruz. 7 yıl istikrarlı katılım ve yeni ürünlerle tanıtımlarımız sayesinde her yıl yeni alıcılarla iş yapma ve daha fazla ihracat yapma fırsatı buluyoruz. Beklentilerimiz yüksek oranda karşılandı. Önümüzdeki fuarlardan beklentimiz aynı mantıkla devam ediyor: Daha çok tanıtım daha çok ihracat…

2016’DA İLK KATILIMINI YAPAN GÜLAL HIRDAVAT, 2017 YILINDA DA DUBAİ BIG 5’I TERCİH ETTİ

Gülal Hırdavat San. ve Tic. AŞ / Cemil Gülen – Dış Ticaret Sorumlusu

Gülal Hırdavat olarak, Dubai Big 5 Fuarına 2016 yılında ilk defa katıldık. 2017’de de katılacağız ve fuar hazırlıklarımız bu yönde devam ediyor. Fuardan beklentimiz anlık satıştan çok kalıcı bir bayilik oluşturmak, bunu gerçekleştirmek için aynı fuara birkaç kez katılmamız gerekmektedir. Bu noktada Dubai BIG 5, Ortadoğu’nun en önemli fuarı olması ve katılımcı/ziyaretçi kalitesinin gayet iyi olması nedeniyle firmamız için olumlu sonuçlar elde ettiğimiz bir organizasyon olmaktadır.

CİDDE BIG 5 SONRASI TUNATEK, 2017 DUBAİ BIG 5’TAKİ YERİNİ DE ALDI

Tunatek Hasır Çelik Makineleri / Kaan Tuna –Firma Sahibi

Tunatek firması olarak geçen yıl Cidde BIG 5 Fuarına katılmıştık. Bu fuardaki potansiyeli firmamız adına değerlendirmemiz sonucu, 2017’de Dubai BIG 5 Fuarına katılma kararı aldık. Hem Cidde BIG 5 Fuarındaki, hem de Orta Doğu pazarındaki potansiyel nedeniyle 2017 yılında düzenlenecek olan Dubai BIG 5 Fuarına katılacağız. Fuara şu anda, ana organizatörün ve Türkiye temsilcisinin yaptığı çalışmaların yanı sıra kendi portföyümüzdeki potansiyel müşterileri davet ederek hazırlanmaktayız.

Gelecek seneki organizasyon hakkında ayrıntılı bilgi için:

Fuar Detayları için tıklayınız.
İletişime geçmek için tıklayınız.